середа, 16 листопада 2016 р.

урок з УМ. 8 клас

Урок №20 (8 клас)
Тема. Контрольна робота (тес­тові завдання).
Мета: оцінити рівень навчальних до­сягнень учнів з теми «Головні члени дво­складного речення»; перевірити знання й уміння, потрібні для правильного вико­ристання підмета і присудка в мовленні; виховувати ціннісне ставлення до мови.
Тип уроку: урок оцінювання на­вчальних досягнень учнів.
Перебіг уроку
Організаційний момент.
Ознайомлення восьмикласників з темою, метою й завданнями уроку.
Проведення інструктажу щодо вико­нання тестових завдань із вибірковими відповідями й на увідповіднення.
Виконання тестових завдань.
Варіант І
Ø Прочитайте текст. Виконайте завдання після нього.
1. Аїр тростяний багаторічна трав'яниста рослина. 2. Вона має ще народні назви: (1)татарське зілля, лепеха, ірний корінь, явір. 3. Широко (2)цю рослину застосовували в побуті. 4. В Україні (3)пахучим листям аїру господині застеляють у хатах глиняні долівки, прикрашають житла, вважаючи, що своїм (4)приємним запахом лепеха вбиває бліх та інших комах-паразитів. 5. Батьківщиною цієї рослини є Китай та Індія. 6. Аїрний корінь люди використовували для приготування чу­дових східних ароматів (З календаря).
1.     Структурній схемі «займенник + іменник» відповідає словосполучення, позначене цифрою
А 1
Б 2
В 3
Г 4
2. Зворотний порядок слів властивий реченню
А першому
Б другому
В п'ятому
Г шостому
3. НЕПРАВИЛЬНО підкреслено підмет у реченні
А першому
Б другому
В четвертому
Г шостому
4.Тире між підметом і присудком по­трібно поставити в реченні
А першому
Б другому
В п'ятому
Г шостому
Ø З-поміж поданих варіантів відповідей оберіть один правильний.
5. Підмет виражений дієприкметни­ком у значенні іменника в реченні
А Високо в захмар'я здіймалися похму­рі дуби (Б. Харчук).
Б Несторова розгубленість тривала лише мить (Р. Іваничук).
В Слово, мовлене часто, викликає супротив (П. Загребельний).
Г Тоді сталося несподіване для Степа­на і для самого Шептала (В. Дрозд).
6. Складений дієслівний присудок є в реченні
А Мова моїх земляків наповнювала мене невідомою раніше радістю й си­лою (Ю. Мушкетик).
Б На довгих ніжках-галузинках ішов назустріч великий птах (Є. Гуцало).
В За власною ініціативою я ніколи не зважився б вилізти на вершину тієї сосни (Ю. Збанацький).
Г Від того часу сосна не давала мені спокою (Ю. Збанацький).
7. Складений іменний присудок є в реченні
А Радісно затремтіло моє серце (О. Кониський).
Б На початку благодатного літа річки стають тихі й прозорі (Б. Харчук).
В Голос Михайла Драгоманова не сти­хає над Україною і світом (П. Федченко).
Г Усе повинне підкорятися зусиллям розуму (П. Загребельний).
А Добрий сусід – найближча родина (В. Скуратівський).
Б Совість не смертельна (Б. Харчук).
В Миронів батько чоловік уже в літах (І. Франко).
Г Малий Мирон – дивна дитина (І. Франко).
1   іменникове
2   займенникове
3   дієслівне
4   прислівнико­ве
А Пишучи листа, кожен із нас має дбати про додержан­ня мовних та етич­них норм (Є. Чак).
Б Промайнуло чимало літ (М. Красуцький).
В Новий рік завжди був бажаним святом у кожній родині (В. Скуратівський).
Г Гірським грудкастим путівцем тягнуться троє (Б. Харчук).
Ґ Ніби зверху тихо, а під водою крутить (Остап Вишня).
Ø Прочитайте текст. Виконайте завдання після нього.
1. Київ одне з найкрасивіших міст Європи. 2. Найвитонченішою красою його є Софійський собор і храм на честь Божої Мудрості. 3. Наші далекі (1)прадіди називали його «Диво велике». 4. Якщо ми порівняємо його з сучасними висотними будовами, собор (2)зовсім не високий. 5. Проте його бані із золотими хреста­ми (3)сягають неба. 6. Минають століття. 7. Змінюється життя. 8. Проте незмінною залишається (4)невмируща краса Софії Ки­ївської (З часоп.).
А 1
Б 2
В 3
Г 4
А другому
Б п'ятому
В сьомому
Г восьмому
А другому
Б третьому
В четвертому
Г п'ятому
А першому
Б другому
В третьому
Г восьмому
А Усі ми виносимо з дитинства роман­тичні спогади (В. Скуратівський).
Б Більшість людей пише листи майже автоматично (Є. Чак).
В Старенька розповідала про зведення церкви в селі (М. Красуцький).
Г З приємністю згадується дитинство (В. Скуратівський).
А Воля пахла настроєм лугових трав і молодого сіна (В. Дрозд).
Б Блискавки розривали тьму на шмат­тя (В. Рубан).
В За городом тихою срібною гладін­ню розлився ставок (М. Красуцький).
Г Я прагнув забратися на самісіньку вершину сосни (Ю. Збанацький).
7.  Складений іменний присудок є в реченні
А Сильний уміє захищати, уміє люби­ти (Нар. творч.).
Б Гришка почав пригадувати (Б. Антоненко-Давидович).
В За Дніпром плив довгий журавли­ний ключ (Ю. Мушкетик).
Г День був літній, спекотний (М. Красуцький).
8.  Пунктуаційну помилку допущено в реченні
А Життя – це пізнання світу (П. Загребельний).
Б Конвалія отруйна (М. Приходько).
В Рідна пісня – наче срібний струмо­чок (Ю. Мушкетик).
Г Добре слово – безцінна сила (Є. Чак).
Ø Завдання на увідповіднення.
9.  Увідповідніть виділені в реченнях словосполучення з видами їх за спосо­бом вираження головного слова.
1  іменникове
2  прикметникове
3  дієслівне
4  прислівникове
А Ніщо так легко не зводить, зближа­ючи і єднаючи нас, як дорога (Б. Харчук).
Б Ліс зробився стра­шенно густий (Б. Грінченко).
В Почувся шерхіт бо­сих хлоп'ячих ніг (В. Дрозд).
Г Моє дитинство не було безжурним (Р. Іваничук).
Ґ Одного разу Оле­ся з Михайликом лагодились у ліс по ягоди (Б. Грінчен­ко).









Оцінювання тестових завдань.
Номер завдання
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Варіант І
Б
В
А
А
Г
В
Б
В
1 – Б,
2 – А,
3 – В,
4 – Ґ
Варіант II
А
Б
Б
А
В
Г
Г
В
1 – Г,
2 – Б,
3 – Ґ,
4 – А
К-ть балів
1
1
1
1
1
1
1
1
4
Організований збір зошитів для контрольних робіт.
Відповіді вчителя на запитання, що виникли в учнів під час виконання контрольної роботи.
Підсумок уроку.
۩       На вибір.
1. Скласти узагальнювальну таблицю (схему) з теми «Го­ловні члени речення».
2. Підготувати усне повідомлення в науковому стилі з теми «Головні члени речення».


Немає коментарів:

Дописати коментар